שם משתמש: סיסמא:
הרשמה לאג'נדה

דתיות גאות
ברוכות הבאות לביתן של הלסביות הדתיות. הבית נועד לאפשר מפגש, תמיכה, דיון ויצירהבין נשים דתיות שאוהבות ומתאהבות בנשים.יש בו מקום לכל מי שמרגישה שייכת - הכנסו, הדלת פתוחה...
אהבת חינם

אהבת חינם
פורסם לפני 4260 ימים     מאת הגברת בצהוב     סה"כ תגובות: 11     תגובה אחרונה לפני: 4223 ימים

על שלושה דברים חרב בית המקדש הראשון:
עבודה זרה,
שפיכות דמים,
גילוי עריות.
שלושה איסורי כרת מדאורייתא. איסורים כה חמורים, שאין עליהם עונש מקל-אלא מוות. בתקבולת אליהם,
הדבר עליו חרב בית המקדש השני הוא שנאת חינם.
שנאת חינם, פשע חברתי, מצווה בין האדם לחברו, היא זו שהפילה את ביהמ"ק, בימים שבני ישראל היו
עובדי ה', יראי שמים ואף גומלי חסדים. אז מהי בעצם שנאת חינם? שנאה סתם? אדם עובר לידי, ולא מוצא
חן בעיני, אז אני שונא אותו? קשה להאמין שבתקופה שבה אנשים היו גומלי חסדים, הייתה כזו שנאה,
סתם, לשם השנאה. רבים וטובים הגדירו את השנאה הזו כ-שנאת השונה. השונה ממני במראה, השונה ממני
בדעה הפוליטית, השונה ממני בדת, השונה ממני באופן תפישת הדת, השונה ממני במגדר, השונה ממני
במגזר, השונה ממני בנטייה המינית.
כמובן שלכולנו יש את האנשים עליהם אנו חלוקים בדעותינו, הכל טבעי ומקובל. אך מכאן ועד שנאה
אמיתית ישנה כברת דרך.
היום שמעתי דרשה מעניינת מאת הרב נעם, מדריך "בית מבראשית" אצלנו באריאל, שחזר על דברי הרב קוק
"ואם נחרבנו, ונחרב העולם עמנו, על ידי שנאת חינם, נשוב להבנות, והעולם עמנו יבנה, על ידי אהבת
חינם."
ומהי אותה אהבת חינם? האם זה משהו שאנו יכולים לברוא, כיש מאין? הוסיף הרב נעם לצטט את דבריו של
הרב קוק "אהבת ישראל, והעבודה של הסנגוריא על הכלל ועל הפרטים, איננה רק עבודה הרגשית לבדה, כי
אם מקצוע גדול בתורה."
דהיינו, כתקבולת של איסורי דאורייתא, למצוות בין אדם למקום, ישנה תקבולת בין למידת אהבת חינם,
ללמידת התורה. אל לנו להמעיט בערך אחד על פני השני, הסטטיסטיקה מראה ששני הדברים עלולים להוביל
לחורבן והרס.
מה אני יכול לעשות על מנת שלא יהיה פילוג? שאל הרב נעם בנעם: "על כל אחד למצוא את הדברים הטובים
ברעהו, על אף שאיני מסכים עמו, על אף שאני חולק על דרכיו ועל אף שאני סבור שהוא לא עושה דברים
נכונים."
הקבלה האמיתית שלי את האחר, מתבטאת בהכרה בחוזקותיו, ובדברים החיוביים שבו, אפילו באנשים שבהם
אני הולך להלחם.
ברגע שעם ישראל, על כל פרטיו ילמד לאהוב את האחר, על אף השונות שבו, ויידע לגמול חסדים, גם לחברי
מגזרים אחרים, ייתכן ונביא על עצמנו את הגאולה, המיוחלת לכולנו: חרדים, דתיים לאומיים, חילונים,
ספרדים, אשכנזים, סטרייטים ולהט"בים כאחד.

צום קל לכולנו, ועוד שנה מלאה באהבת חינם.

אהבת את הפוסט? סמן לייק:
הגדרות תצוגה
הודעה מחבר שעה תאריך

המלצה לעמוד הראשי קהילת תמיכה טכנית מנהלי קהילות הסכם שימוש באתר צור קשר השוואת מחירים בתי מלון בחו"ל Copyright ©2007-2009, אג'נדה

(0.0977)