שם משתמש: סיסמא:
הרשמה לאג'נדה

דתיות גאות
ברוכות הבאות לביתן של הלסביות הדתיות. הבית נועד לאפשר מפגש, תמיכה, דיון ויצירהבין נשים דתיות שאוהבות ומתאהבות בנשים.יש בו מקום לכל מי שמרגישה שייכת - הכנסו, הדלת פתוחה...
נו, אז איך היה המצעד?!

נו, אז איך היה המצעד?!
פורסם לפני 4626 ימים     מאת רון רון     סה"כ תגובות: 11     תגובה אחרונה לפני: 4620 ימים

מצפה בקוצר רוח לשמוע רשמים.

אני פספסתי, לצערי הרב, בשל המרחק הגאוגרפי, אבל השתדלתי בכל מאודי להסתובב ברחובות
וילנא בחולצה צבעונית וחמושה בדגל ליטא, ולהביע את מחאתי השקטה נגד יוקר המחיה של גייז
במדינות הגוש הסובייטי לשעבר ונגד מחירי הקוטג'ים והחיתולים למבוגרים, וכן שקלתי ללכת
לישון בשק שינה ברחוב לאות הזדהות עם השיכור שצועק בליטאית כל ערב מתחת לחלון שלי משהו
על בירה ובחורות. בסוף החלטתי שלא, לאחר שהוא צעק עלי משהו שהיה נשמע כמו "בהמה"
(בהיימה, ליתר דיוק) וכבר הייתי בטוחה שהוא בקואלציה אחת עם יחד ברוך מרזל, אלא שאז
פתאום הזכרתי לעצמי שאני אמנם נמצאת בליטא, ארץ היהודים האדוקים, ואמנם ביתו של הגאון
עומד ממש בקצה הרחוב שלי, אבל השנה היא 2011, ככה שאין שום סיכוי שהשיכור הזה צועק עלי
ביידיש, ושייתכן שהוא מנסה לומר לי שהמטריה שלי שבורה. חייכתי בנימוס. ובאותו הרגע ממש,
הזכרתי לעצמי למה אין סיכוי שהוא מצווח עלי ביידיש (אתן יודעות, שואה וזה...), והחלטתי
להפוך את מחאתי למחאת סובלנות כלפי הקהילה היהודית בוילנא (שֶׁמונה 10 קשישים-ישישים
בדיוק. הבוקר היה חסר אחד, אז אמרתי להם שאני מוכנה להשלים להם מנין, אבל הם היו כל כך
מזועזעים מן היידיש הפולנית שבפי עד שהם אפילו לא חשבו להגיב על עצם הרעיון). היות וכל
המחאות הססגוניות שלי לא נשאו שום פרי וגם לא שום התייחסות, החלטתי למחות נגד מזג האוויר
הגשום ויצאתי מהבית בסנדלים. כשחזרתי הביתה עם בהונות כחולות ונושרות מקור למדתי את
הלקח: הייתי צריכה להצטרף למחאת הרופאים. רק הם יוכלו להציל אותי בשלב זה. והמסקנה
הסופית: תמיד להצטרף למחאות של מי שמעליך בסולם החברתי. בסוף זה ישתלם.

מזג האוויר כאן אמנם סוער, אך כנראה לא כמו מזג האוויר הפוליטי בארץ, ובכל אופן, כפי
שאתן וודאי יכולות להבין מגיבוב השטויות שהעליתי כאן על הכתב, מרוב קריאה בהארץ און-ליין
אני כבר התבלבלתי לחלוטין ולא מבינה מי נגד מי ובאיזה הקשר, ואיך לעזאזל ייתכן שאני
מפספסת את כל המהפכות הסוציאליסטיות המגניבות ביותר שהמדינה שלנו ראתה בשנים האחרונות...

בברכת "עולם ישן עדי יסוד נחריבה", "חלכאי כל העולם התאחדו", "תחי המהפכה", ו"האישי הוא
פוליטי" או להיפך,

רוני.

אהבת את הפוסט? סמן לייק:
הגדרות תצוגה
הודעה מחבר שעה תאריך

המלצה לעמוד הראשי קהילת תמיכה טכנית מנהלי קהילות הסכם שימוש באתר צור קשר השוואת מחירים בתי מלון בחו"ל Copyright ©2007-2009, אג'נדה

(0.0742)