שם משתמש: סיסמא:
הרשמה לאג'נדה

פסקול לערב עירוני

פסקול לערב עירוני
פורסם לפני 5384 ימים     מאת עדין ו     סה"כ תגובות: 8     תגובה אחרונה לפני: 5383 ימים

באופן די ספונטני החלטנו לצאת הערב, נשיג בייבייסיטר, נצא, נאכל משהו וננסה להגיע לרביעיית יואב עמיצור בצוללת. הכל מתנהל לפי התכנית, עד שהילדה מחליקה באמבטיה, חטפה מכה הגונה, היא תהיה בסדר, ומחר בטח יהיה לה סימן כחול, אבל עכשיו היא בעיקר מבוהלת ובוכה, דוחה בתקיפות את קוביות הקרח הצרורות במגבת שאני מנסה להדק אל מיצחה. בסוף היא נרגעת, ומשתפת פעולה בשיגרת ההשכבה, בקבוק, ספר, שירים ולישון.
בדרך לאסוף את אחותי הקטנה ששוב מצילה אותנו אחרי שלא מצאנו בייביסיטר. שומע את תכנית הג'אז של 88 .fm במעט הפעמים שיוצא לי לשמוע אני לא ממש אוהב את הקו המוזיקלי של התכנית. השדרן מבשר בקולו העמוק על ארט טאטום שיבצע סולו של in a sentimental mood , הקטע מתחיל וקופץ, השדרן לא מוותר, מחליף מכשיר, מספר שיש בעיות עם המכשירים, איכשהו עם קול הבאס שלו הוא מחליק את ההמתנה המאוד לא רדיופונית הזו, הוא ממש רוצה להשמיע את הקטע. מנסה עוד פעמיים אבל לא הולך לו.
אני כבר חונה מול הדירה של אחותי שהייתה אמורה כבר לחכות למטה, כשהוא מתייאש ושם את ארט טאטום עם בן וובסטר- all the things you are , אני עוצם עניים ומקשיב, ריחוף האצבעות של טאטום והצליל השמן שיוצא מהסקסופון של וובסטר, זה היה אחד הדיסקים הראשונים שקניתי כשהתחלתי להאזין לג'אז. נזכר ב bft שהשמיעו לקולטריין את בן וובסטר, קולטריין זיהה ותהה "איך הוא מוציא את הסאונד הזה?" נזכר גם בסיפור של חבר פורום שהתחיל ללמוד סקסופון ואמר למורתו שהוא רוצה צליל כמו של וובסטר, המורה הנחמדה רק חייכה ואמרה שאין עוד צליל כזה.
פתאום ממש לא דחוף לי שאחותי תגיע. הקטע נגמר, השדרן מנסה שוב את הסולו ממקודם, אך לשווא.
ועובר ל my one and only love , אני חושב שמרוב הרכבי צ'לו-סקסופון- קוטו יפני, אוונגרד-פרי-אתנו-ג'אז, שכחתי איזה אוצרות ישנים מחכים לי על המדף, בסבלנות, יודעים בביטחון השמור לקלאסיקות שלא ינוס ליחם.
מאז עוד נשברה כוס במטבח, והוחלט שצריך לשטוף את הריצפה שמא ישאר בדל זכוכית שיסכן את הזוחלת הנמרצת שלנו, והיציאה הלכה והתרחקה לה.
בסוף יצאנו אוחזים ידיים, נהננו וחזרנו מחובקים, לצוללת כמובן שכבר לא הגענו.
כבר הורדתי את אחותי בביתה- קרלה בליי עם פאולו פרסו מנעימים את הנסיעה, חלונות פתוחים ואויר נהדר כמו שרק בירושלים בקיץ יכול להיות. יש רגעים שאני ממש אוהב את העיר הזו.

יושב עכשיו מול המחשב, מאזין שוב לוובסטר וטאטום, לדיסק הנפלא הזה שכל כך הרבה זמן לא שמעתי, מנסנה להזכר באיזה סרט של וודי אלן הוא משתמש בו, לא זוכר...
מה לומר, פשוט יופי צרוף-
אין דברים כאלה...

אהבת את הפוסט? סמן לייק:
הגדרות תצוגה
הודעה מחבר שעה תאריך

מאמרי הקהילה
אומנות הטריו (7)
מאת בן אהרוני. חלק שביעי מהסדרה המאיימת להיות ארוכה יותר מ"היפים והאמיצים". והפעם הרכבי טריו ברוח ECMית (אבל לא רק)
10/4/2009
אומנות הטריו (6)
מאת: בן אהרוני. חלפו להם 120 יום מאז הפוסט האחרון של אומנות הטריו (5) והנה עוד כמה טריו פסנתר ששמעתי לאחרונה, ןהם מומלצים, כמו שאר ההמלצות בפינה הזו.
16/3/2009
חליל בג`אז: סקירה הסטורית - חליל בג`אז: משנות ה-70 ועד היום
תפקידו של החליל בג'אז מעולם לא היה מרכזי. דווקא בשל כך חשוב לטעמי לספר את סיפורו של החליל בג'אז. הפרק הרביעי והאחרון (בינתיים) בסקירה ההסטורית על החליל בג'אז מוקדש לחליל משנות ה-70 של המאה ה-20 ועד היום. תקופה שהתחילה בפיוז'ן ובפרי ג'אז, המשיכה בתחיית המיינסטרים והיום מתפתחת(?) לכל הכיוונים. כתב: ברק ויס
1/1/2009
חליל בג`אז: סקירה הסטורית - שנות ה-60
תפקידו של החליל בג'אז מעולם לא היה מרכזי. דווקא בשל כך חשוב לטעמי לספר את סיפורו של החליל בג'אז. הפרק השלישי בסקירה ההסטורית על החליל בג'אז יוקדש לחליל בשנות ה-60 של המאה ה-20. עשור זה הוא לטעמי השיא ביצירתיות החליל בג'אז. הוא מאופיין בשיאי טכניקה ובשתי השפעות מוסיקליות מרכזיות: המוסיקה הקלאסית-מודרנית והבוסה נובה מברזיל. כתב: ברק ויס
1/1/2009
חליל בג`אז: סקירה הסטורית - שנות ה-40 וה-50
תפקידו של החליל בג'אז מעולם לא היה מרכזי. דווקא בשל כך חשוב לטעמי לספר את סיפורו של החליל בג'אז. הפרק השני בסקירה ההסטורית על החליל בג'אז יוקדש לשנות ה-40 וה-50 של המאה ה-20, השנים בהם החליל הפך להיות כלי לגיטימי בעולם הג'אז. כתב: ברק ויס
1/1/2009
חליל בג`אז: סקירה הסטורית - ראשית הג`אז
תפקידו של החליל בג'אז מעולם לא היה מרכזי. דווקא בשל כך חשוב לטעמי לספר את סיפורו של החליל בג'אז. הפרק הראשון בסקירה ההסטורית על החליל בג'אז יוקדש לחלילני הג'אז הראשונים בשנות ה-20 וה-30 של המאה ה-20. כתב: ברק ויס
1/1/2009

המלצה לעמוד הראשי קהילת תמיכה טכנית מנהלי קהילות הסכם שימוש באתר צור קשר השוואת מחירים בתי מלון בחו"ל Copyright ©2007-2009, אג'נדה

(0.1719)